تبلیغات
( پایگاه تخصصی انبار ) - كدگذاری كالاها
( پایگاه تخصصی انبار )
دست به دست هم دهیم به مهر،،،،،،،،،میهن خویش کنیم آباد
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


با سلام امیدوارم مطالعه مطالب این وبگاه برایتان مفید واقع شود خواهشمندم در این مسیر مرا یاری کنید و با نظرات خودتون به مطالب وبگاه و یا ارسال مطالب مفیدی در این خصوص که با نام خودتان در وبگاه قرار خواهد گرفت قدمی هر چند کوچک در مسیر تعالی این رشته از صنعت و ایران اسلامی برداریم.

مدیر وبلاگ : محسن مقصودی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص جایگاه بخش انبار در صنعت ایران چیست؟

كد یا رمز یعنی علامت یا نشانه معنی دار و كدگذاری مكمل طبقه بندی كالاهاست. كدگذاری عبارتست از اختصاص یك علامت یا نشانه قراردادی به صورت حرف یا عدد یا تركیبی از آنها (یا عواملی مانند: رنگها ،اصوات،اشكال،حركات ،اعداد،حروف الفبا و یا تلفیقی از آنها) به كالای مورد نظر . در واقع منظور از كدگذاری ،ایجاد روشی است كه از طریق آن ، اطلاعات به صورت فشرده ،معین و مختصر از یك نقطه یا شخص به نقطه و شخص دیگر به نحو صحیح  منتقل می شود. این عمل معمولا برای سهولت و سرعت كار از طریق تقلیل حجم اطلاعات و به كمك علایم و نشانه ها انجام می شود.

این روش متضمن مزایای زیر است :

1) صرفه جویی در وقت برای نوشتن شرح و تفضیلات اجناس به سبب كاهش حجم اطلاعات

2)از بین بردن اشتباهات احتمالی از نظر نگارش شرحهای مختلف برای یك قلم موجودی

3) ساده تر شدن شناسایی و تمییز و تشخیص اجناس

4) جلوگیری از تكرار و تداخل در امور ثبت و نگهداری صورتهای موجودی

5) تسهیل در كار ثبت ،نگهداری و بایگانی صورتهای موجودی

6) كمك به استاندارد كردن كالاها

7) ایجاد مبنا برای طبقه بندی و جمع آوری آمارهای لازم

8) ثبت بهتر آمارها توسط كامپیوتر.

 

ضروریات و شرایط كدگذاری:

 شامل موارد زیر است :

1) نظام كدگذاری باید از منطقی روشن ،روان ،ساده و طبیعی پیروی كند.

2) باید با نیازها و شرایط سازمان وفق دهد.

3) باید توان پوشش كلیه كالاهای موجود و آتی را داشته باشد.

4) فاصله شماره های كدگذاری باید به صورتی تنظیم شود كه برای افزودن اقلام جدیدد نیاز به تغییر شماره های قبلی نباشد.

5) كدگذاری باید بر اساس مشخصات اساسی كالاها صورت پذیرد.

6) شرح كالاها باید مختصر ولی دقیق و مفهوم شدنی باشد و مشخصات فنی كافی داده شود.

7) واحد شمارش كالا باید مشخص باشد.

8) هر قلم كالا باید تنها دارای یك شماره كد باشد نه چند شماره .

9) هر كد تنها باید نشان دهنده یك قلم كالا باشد .

10) تعداد ارقام كد برای همه كالاها باید مساوی باشد  .

11) تعداد ارقام نباید بیش از حد طولانی باشد .

12) غالبا و بویژه در صورت به كارگیری نظامهای مكانیزه، بهتر آن است كه فقط از كدگذاری عددی استفاده شود.

 

 

 

 

خصوصیات یك نظام كدگذاری مناسب:

1)     قابلیت بسط و گسترش ،باید نظام كدگذاری به گونه ای باشد كه جای خالی برای ثبت اقلام جدید در هر طبقه از آن پیش بینی باشد . همچنین باید امكان بسط و توسعه طبقه ها موجود بوده و افزودن طبقه جدید به منظور تامین تغیرات آتی در آن وجود داشته باشند.

2)     دقیق بودن

3)     مختصر و كوتاه بودن

4)     مناسب و راحت بودن : باید از نقطه نظر تعیین كالا و پی بردن به مفهوم آن آسان باشد.

5)     مفهوم داشتن: در صورت امكان، كد انتخابی باید بیانگر برخی ویژگیهای اقلام كالا باشد.

6)     عملی بودن: از لحاظ بكارگیری در نظامهای ماشینی و پردازش اطلاعات در نظامهای دستی ،مناسب و عملی باشد .

 

علل استفاده از نظام كدگذاری :

یك نظام كدگذاری مناسب برای كالاها ، آهنگ موزونی در مجموعه كالاها ایجاد می كند و زبان مشتركی برای برقراری ارتباط بین بخشهای مختلف سازمان ارائه می دهد . به عبارت دیگر شرح كالاها استاندارد می شود و كالاها هر جا با یك نام شناسایی می شود. فواید این نظام شامل موارد زیر می باشد:

1)     تسریع ارتباطات سازمانی : استفاده از شماره های كد در مكاتبات یا ارتباطات مخابراتی ساده تر از شرحهای نامنظم و طویل می باشد و از تلف شدن منابع انسانی و مادی جلوگیری می شود.

2)     ایجاد سهولت در تنظیم فرمها: استفاده از نظام كدگذاری باعث ساده تر شدن ،تنظیم و نگارش فرمهای لازم در عملیات تدارك كالا( مانند درخواست خرید ، حواله انبارو...) می شود.

3)      كاهش اشتباهها

4)     كمك به استاندارد كردن كالاها

5)     تسهیل عملیات انبارداری

6)     كمك به عملیات خرید : با نجام طبقه بندی كالا و كدگذاری جمع آوری و تنظیم فهرست نیازهای واحدهای مختلف اجرایی و عملیاتی ، به ویژه واحدهای بزرگ تمركز بیشتری پیدا می كند و خریدهای كلی و یكجا كه با صرفه تر می باشد ، امكان پذیر می باشد.

7)     كمك به امور مالی : ثبت سریع و دقیق اطلاعات حسابداری و كنترل امور مالی در این روش ایجاد شده كه این امر بخصوص در عملیات هزینه یابی و قیمت ذاری محسوس است.

8)     كمك به مكانیزه كردن نظامها 

 

روشهای كدگذاری:

1)     الفبایی

 2) شماره گذاری ساده (مسلسل)

3)     شماره گذاری مركب

4)     الفبا- شماره (حرف و عدد)

 

 روشهای كدگذاری الفبایی:

از ابتدایی ترین روشهای تنظیم كالا می باشد . و طبق ان كالاها بر اساس حروف متشكله نام كالا و رعایت نظم حروف الفبا به ترتیب در قفسه ها و محل های تعیین شده قرار داده می شوند و با حرف اول نام كالا نیز شناسایی می گردند . در این روش برای اطلاع از محل كالا و دستیابی به آن نیاز به تنظیم دفتر راهنما نمی باشد. زیرا با در دست داشتن نام كالا و با مراجعه به قفسه حروف مربوط به ان كالا ، به سهولت می توان به كالای مورد نظر دسترسی پیدا كرد .

كدگذاری به شیوه شماره گذاری ساده(مسلسل):

 در این روش به كالاهای موجود در انبار ، به ترتیب ورود به انبار ، شماره ردیفی اختصاص داده می شود، سپس كالاها ، به ترتیب شماره شان ( بدون توجه به نوع كالا) در قفسه های انبارجای می گیرند. در این روش هیچ گونه طبقه بندی اجرا نمی شود و شماره های بالاتر متعلق به اخرین انواع كالاهای وارده به انبار است. در این روش دسترسی به كالای موردنظر ، از طریق دفتر یا كارت راهنما كه بر حسب حروف متشكله نام كالا تنظیم می شود، می باشد .  این روش در سازمانهایی كه تنوع اقلامشان زیاد نمی باشد مورد استفاده قرار می گیرد . مانند كدگذاری شعب بانكها .

 

كدگذاری به روش شماره گذاری مركب :

این روش تكامل یافته شماره گذاری ساده و متداولترین و مناسب ترین روش ، در اكثر انبارهای بزرگ و با تنوع زیاد كالا می باشد. در این روش از شماره ها یا گروههایی از اعداد برای طبقه بندی استفاده می شود ، به منظور تقسیم بندی های فرعی ، شماره های فرعی برای آن گروه اعداد به كار می رود و لازم است ابتدا كالاها بر مبنای یكی از موارد ذكر شده طبقه بندی و سپس كدگذاری شوند. مزیت این روش ان است كه در تقسیمات فرعی تر ، برای استفاده از شماره هاى فرعى تر نیز محل موجود است و در تقسیمات جزء به مقدار كافی انعطاف پذیر است . تصمیم راجع به تعداد ارقام لازم و تخصیص شماره به هر یك از گروهها پس از تعیین تعداد ارقام گروه اصلی ، با در نظر گرفتن نیازهای اینده ، انجام می گیرد و شماره های گروههای اصلی و سپس شماره های گروه فرعی تعیین مى شود . برای مثال در انبارهاى شركت نفت هر قلم كالا با یك عدد ده رقمى نشان داده می شود.  xx-xx-xx-xxx-x   نشان دهنده نظام كدگذاری شركت نفت است كه دو رقم اول نماینده گروه اصلی كالا (سرگروه) ، دو رقم دوم نماینده گروه فرعی ، دو رقم سوم نماینده گروه جزء (فرعی) از گروه فرعی، سه رقم بعدی عدد مشخص كالا ، و رقم اخر نماینده عدد نمودار یا كنترل است و حاوی اطلاعات مخصوص از كالاست . مانند محل خرید ، استاندارد بودن و... اگر به جای عدد x عدد قرار داده شود ، مى توان صد گروه اصل و برای ان صد گروه فرعى و... ، با اعداد دو رقمى (... تا 99) طبقه بندی و شماره گذاری نمود. به علاوه به هر یك از تركیبهاى این شش رقم مى توان عدد سه رقمی (... تا 999) را اضافه نمود.

نظام كدگذاری شركت نفت را                                                                                                       MATERIAL  EQUIPMENT STANDARD CODE

 ( MESC) 

می گویند.

 

كدگذارى به روش الفبا – شماره (حرف و عدد):

در این روش حرف اول نام كالا و شماره ردیفی كه به طور مسلسل به هر یك از كالاهای مربوطه به ان حرف اختصاص داده می شود، ملاك تنظیم است . كالاها ابتدا به ترتیب حروف الفبا تفكیك می شوند و سپس حرف اول نام كالا و شماره ردیف به عنوان كد كالا شناخته شده و ملاك تنظیم قرار می گیرد.

كدگذاری به روش نیمونیك : در این روش از خلاصه اسم یا اسامی كالا ( به صورت دو یا چند حرف) به عنوان كد ان كالا استفاده می شود ، به طوری كه با داشتن سابقه ذهنی از نام یك كالا، در صورت شنیدن یا خواندن خلاصه ان اسم ، اسم كامل ان به خاطر می اید . به روش نیمونیك ، حرف اول نام كالاها هم گفته می شود و معمولا برای انبارهای با موجودی كم به كار می رود و نام كالا یا مشخصات چیزی را به اختصار به یاد می اورد ، این روش نیاز به حضور ذهن خوب كاركنان انبار دارد . گاهى این روش نوعى كدگذارى محض و رمزی به شمار می آید . و درك انها مستلزم شناخت قبلی یا مراجعه به راهنما یا كلید رمز خواهد بود. مانند كالاهای نظامی

 

كدگذاری بر اساس  طیقه بندی كالاها :

منطقی ترین و رایج ترین شیوه كدگذاری ، طبقه بندی انها و اختصاص شماره به هر یك از طبقات تعیین شده است و مراحل كار به اینصورت است:

1)     بررسی و شناخت دقیق انواع كالاهای موجود در انبار یا اساسا كالاهایی كه سازمان به انها نیازمند است و تهیه فهرست از انها.

2)      گروهبندی و دسته بندی انواع كالاها با توجه به وجود مشابه و صفات مشترك موجود بین آنها و تعیین گروههای اصلی ( سرگروهها)

3)     تصمیم و ایجاد گروههای فرعی در داخل گروههای اصلی با توجه به تجانس و هم خانواده بودن كالاها.

4)     گنجانیدن هر یك از اقلام كالاهای انبار با توجه به ارتباطشان با یكدیگر و در قالب یكی از تقسیمات ذكر شده.

5)     اخذ تصمیم درباره تعداد ارقام یك ، دو یا سه رقمی لازم و تخصیص شماره به هر یك از گروههای اصلی و فرعی و هر قلم كالا. معمولا برای گروههای اصلی ، شماره یك یا  دو رقمی ، برای گروههای فرعی و فرعی تر ، شماره دو یا سه رقمی و...

6)     فهرست برداری كامل از كالاهای شماره گذاری و تهیه دفتر یا كارت راهنمای اقلام انبار ، شامل:

نام و مشخصات كالا

واحد سنجش ( واحد اندازه گیری مقدار كالا)

شماره (كد) كالا

كد میله اى (خط نما)  :خط نما یا كدهای میله ای از جمله ساز و كارهای ورود و خروج اطلاعات هستند كه به كمك نظام های كامپیوتری كاربردهای فراوانی یافته اند. از مهمترین زمینه های استفاده از خط نما ، شناسایی كالاها و حسابداری انها در صنایع ، انبارها ، فروشگاهها یا امور مر بوط به كتابخانه ها و ارشیوها ، امنیت ورود و خروج پرسنل و... است . كد های میله ای به شكل میله های عمودی سایه روشن در كنار هم قرار می گیرند، به طوری كه در در فاصله خطوط  میله ای چاپ شده بر روی كالا فضاهای سفید وجود دارد و به كمك دستگاههای رایانه ای تبدیل به نوعی كد رمزدار می شود.

این كدهای میله ای مجموعه ای از اطلاعات حرفی یا عددی هستند كه به صورت میله های نازك و ضخیم نمایش داده می شوندو شامل اطلاعاتی از قبیل نام محصول ، سازنده ، وزن و... می باشند و خطوط مذكور اطلاعات متعددی از این قبیل را در خود ذخیره كرده اند. كدهای میله انواع مختلفی دارند. با عبور نور از فضاهای خالی بین ستون های سیاه و با پهنای متفاوت ، كد میله ای خوانده و رمزگشایی می شود. دستگاه اسكنر (SCANER  ) رایانه علائم الكتریكی مناسب را تولید می كندو این علائم توسط دستگاه های كشف رمز تبدیل به اعداد و حروفی می شوند كه مقصود اصلی از كد میله ای باشد.

 

موارد استفاده از كد های میله ای :

شامل موارد زیر می باشد:

1)     خطوط تولید : از این كدها برای ثبت اطلاعات مختلف نظیر : مشخصات تولید و مواد مصرفی ، نوع تولید و... استفاده می شود .

2)      انبارها

3)     فروش : كه استفاده از كد های میله ای گاهی موثر در سرعت بخشیدن به امر فروش و بالا بردن میزان كنترل و دقت در محاسبات و عملیات می باشد .( به علت حذف خطاهای انسانی )

4)     كارت های شناسایی : اطلاعات مربوط به ساعات ورود و خروج كاركنان بدون خطا و صرف وقت و هزینه زیاد ثبت و مورد استفاده قرار می گیرد.

5)     امنیت مراكز سری : برای حفظ امنیت مراكز سری ، با داشتن كارت های حاوی اطلاعات به شكل میله ای ورود و خروج از درهای مخصوص انجام می شود.

 

نتایج حاصل از طبقه بندی و كد گذاری كالاها:

1)     ایجاد نظم

2)     قرار دادن كالا در ردیف و گروه های منطقی

3)     استاندارد كردن كالاها

4)     تخصیص شماره به هر یك از اقلام

5)     تدوین اقلام با شرح مفهوم و روشن

6)     چاپ و تكثیر اقلام در سطوح لازم

7)     ایجاد اهنگ موزون در مجموعه كالاهای سازمان

8)     ایجاد زبان مشترك در جهت برقراری ارتباط بین بخش های (خرید ، انبار، حسابداری ، واحدهای مصرف كننده ، طراحان و مهندسان ، مدیران اجرایی)

 

فواید طبقه بندی و كدگذاری كالاها:

1)     تسریع ارتباطات

2)     ایجاد سهولت در تنظیم فرم ها

3)     كاهش اشتباهات

4)     كمك به استاندارد كردن كالاها

5)     تسهیل عملیات انبارداری (دریافت ، نگهداشتن ، توزیع كالاها)

6)     كمك به امور مالی

7)     كمك به عملیات خرید

8)     كمك به مكانیزه كردن نظام ها

شرایط طبقه بندی و كدگذاری كالاها: در هر سازمان طبقه بندی با توجه به موارد زیر :

1)     وضعیت و ماهیت سازمان

2)     نیازهای موجود سازمان ، صورت می گیرد.

 

منطق و اساس طبقه بندی و كدگذاری كالاها:

1)     روش طبقه بندی و كدگذاری كالاها باید از منطقی روشن ، روان و طبیعی پیروی كند.

2)     باید با نیازها و شرایط سازمان وفق دهد

3)     باید توان پوشش كلیه كالاهای موجود اتی را داشته باشد .

4)     فاصمه شماره ها باید به صورتی تنظیم شود كه برای اضافه كردن اقلام جدید نیاز به تغییر شماره های قبلی نباشد.

5)     باید بر اساس مشخصات پایدار و اساسی كالاها صورت پذیرد.

6)     شرح كالا باید مختصر ولی دقیق و مفهوم باشد و مشخصات فنی كافی داده شود .

7)     واحد شمارش كالا باید مشخص گردد.

8)     هر شماره باید نشان دهنده یك قلم كالا باشد .

9)     هر قلم كالا تنها باید دارای یك شماره باشد و یك كالا چند شماره نداشته باشد.

10) تعداد ارقام شماره ها باید همگی مساوی باشد.

11) تعداد ارقام نباید بیش از حد طولانی باشد.

12) در صورت به كارگیری نظام مكانیزه فقط از شماره های طبقه بندی عددی استفاده شود.

نوع مطلب : اصول انبارداری، 
برچسب ها : انبار، انباردار، انبار دار، محسن مقصودی، كدینگ انبار، صنایع غذایی، گلرنگ، سن ایچ،
لینک های مرتبط : وبگاه قدیمی،
محسن مقصودی
دوشنبه 1 خرداد 1391
جمعه 16 آذر 1397 08:11 ق.ظ

Fine postings. Thanks!
overnight cialis tadalafil generic cialis at walmart cialis patentablauf in deutschland cialis with 2 days delivery cialis cost cialis 5 mg funziona legalidad de comprar cialis canadian drugs generic cialis we choice cialis pfizer india order generic cialis online
چهارشنبه 14 آذر 1397 04:19 ق.ظ

Appreciate it. Loads of write ups!

cialis side effects dangers cialis 5mg prix cialis online holland online cialis cialis generico warnings for cialis cialis generique 5 mg click here cialis daily uk prices for cialis 50mg cialis daily reviews
دوشنبه 12 آذر 1397 05:49 ب.ظ

You mentioned this perfectly.
cialis for daily use cialis 5 mg effetti collateral order generic cialis online buy original cialis 5 mg cialis pharmacie en ligne buy cialis online cheapest low dose cialis blood pressure buy cialis online cialis lilly tadalafi cialis prezzo in linea basso
دوشنبه 12 آذر 1397 05:33 ق.ظ

Nicely put. Thanks a lot.
cialis 200 dollar savings card cialis diario compra tadalafil tablets rx cialis para comprar cialis generic tadalafil buy rezeptfrei cialis apotheke cialis 30 day trial coupon buy original cialis tarif cialis france cialis generico lilly
شنبه 10 آذر 1397 05:47 ب.ظ

Really quite a lot of terrific facts!
the best choice cialis woman cialis 5 mg effetti collateral tadalafilo cialis 5 effetti collaterali deutschland cialis online generic low dose cialis cialis 5 mg funziona cialis 20mg generic cialis pill online cialis name brand cheap
جمعه 9 آذر 1397 05:29 ب.ظ

Nicely put. Thanks a lot.
cialis para que sirve cialis pills price each cialis canadian drugs click here cialis daily uk cialis 5mg cialis generika does cialis cause gout dose size of cialis cialis uk next day where do you buy cialis
جمعه 9 آذر 1397 05:44 ق.ظ

Nicely put. Thanks.
import cialis canadian drugs generic cialis cialis patent expiration safe site to buy cialis online cialis prezzo al pubblico cialis cuantos mg hay precios cialis peru wow look it cialis mexico cialis 50 mg soft tab cialis coupons
پنجشنبه 8 آذر 1397 06:25 ب.ظ

Incredible plenty of helpful facts!
cialis et insomni comprar cialis navarr where do you buy cialis buy cialis buying cialis overnight cialis in sconto we recommend cialis best buy only here cialis pills cialis cipla best buy where cheapest cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 06:35 ق.ظ

Many thanks, Lots of material.

generic cialis soft gels cialis therapie cialis name brand cheap online prescriptions cialis cialis rezeptfrei sterreich generic cialis review uk opinioni cialis generico cialis usa cost we recommend cheapest cialis when will generic cialis be available
جمعه 20 مهر 1397 02:27 ب.ظ

Wow tons of excellent data!
cheap 20mg levitra levitra prices levitra prices levitra without a doctor prescription levitra online levitra 20 mg bayer prezzo buy levitra online buy levitra 10mg levitra online buy generic levitra
سه شنبه 10 مهر 1397 09:55 ب.ظ

You actually reported that wonderfully!
how much does a cialis cost cialis uk cialis savings card cialis 5 mg scheda tecnica we like it cialis price cialis reviews cialis 5 mg generico cialis mexico acheter cialis meilleur pri import cialis
یکشنبه 8 مهر 1397 10:27 ب.ظ

Fantastic info. Thanks a lot.
effetti del cialis how does cialis work buying cialis on internet click here take cialis cialis dosage amounts price cialis best cialis super acti rezeptfrei cialis apotheke cialis 10mg prix pharmaci free generic cialis
یکشنبه 1 مهر 1397 03:02 ق.ظ

Appreciate it, Ample knowledge.

drugs for sale usa canadian pharmacy cialis buy vistagra usa online pharmacies online drug store is trust pharmacy in canada legitimate canada pharmacies account buy viagrow canada medications information most reliable canadian pharmacies
پنجشنبه 15 شهریور 1397 03:55 ب.ظ

Wonderful material. Thanks a lot.
canadian discount cialis buy name brand cialis on line acheter du cialis a geneve cialis uk american pharmacy cialis cialis kaufen bankberweisung cialis pills boards cialis 5mg miglior cialis generico 5 mg cialis coupon printable
چهارشنبه 14 شهریور 1397 06:57 ق.ظ

Many thanks. Lots of information!

online canadian discount pharmacies pharmacy rx from canada canadian medications list pharmacy northwestpharmacy canadian medications candida viagra drugstore online shopping aarp recommended canadian online pharmacies
سه شنبه 13 شهریور 1397 10:35 ق.ظ

Good write ups. Many thanks.
buy cheap viagra online uk viagra side effects generic levitra how old to buy viagra buy viagra online now buy viagra forum buy viagra prescription online price on viagra where to purchase viagra online viagra in pharmacy
دوشنبه 12 شهریور 1397 08:52 ق.ظ

Cheers, Plenty of info.

acheter cialis meilleur pri cialis 100 mg 30 tablet prix de cialis cuanto cuesta cialis yaho how to buy cialis online usa cialis pills boards costo in farmacia cialis what is cialis we choice cialis uk cialis cuantos mg hay
یکشنبه 11 شهریور 1397 05:35 ب.ظ

Incredible loads of useful data!
compare prices cialis uk side effects for cialis recommended site cialis kanada generic cialis generic cialis cialis 5 effetti collaterali precios de cialis generico cialis generico in farmacia cialis sicuro in linea compare prices cialis uk
سه شنبه 23 مرداد 1397 06:22 ق.ظ

Regards, A lot of content.

rx viagra online buy viagra soft where to buy viagra in store order viagra online cheap viagra tablets buy online where to buy viagra with prescription buy real viagra viagra online prices get a prescription online for viagra where can i buy generic viagra
دوشنبه 22 مرداد 1397 10:03 ب.ظ

Great material. Regards.
cialis 20 mg cost cialis 100 mg 30 tablet cialis 30 day sample acheter du cialis a geneve cialis lowest price canadian cialis cialis soft tabs for sale achat cialis en suisse cialis without a doctor's prescription only best offers 100mg cialis
جمعه 4 خرداد 1397 01:48 ق.ظ
What's up, of course this piece of writing is in fact good and I have learned lot of things from it concerning blogging.
thanks.
شنبه 8 اردیبهشت 1397 12:11 ق.ظ

Good knowledge. Thanks.
cialis preise schweiz tadalafil 20 mg sialis buying cialis overnight buy cialis uk no prescription generic cialis at walmart cialis australia org cialis en mexico precio generic cialis 20mg tablets buying cialis in colombia
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 08:28 ب.ظ

Terrific data. Appreciate it.
sildenafil sildenafil buy viagra europe generic viagra buy online pharmacy usa online sildenafil citrate viagra online pharmacy levitra generic viagra cheap canadian viagra online buy cheap viagra online next day delivery how get viagra
شنبه 18 فروردین 1397 10:20 ق.ظ

Excellent posts. Thanks a lot!
canadian cialis buy cialis uk no prescription 200 cialis coupon cialis 5 mg effetti collateral only now cialis for sale in us cialis generic can i take cialis and ecstasy price cialis per pill buying cialis on internet click here take cialis
شنبه 4 فروردین 1397 03:20 ق.ظ
I read this piece of writing fully on the topic of
the difference of hottest and preceding technologies, it's remarkable
article.
چهارشنبه 11 بهمن 1396 10:26 ق.ظ
Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A design like yours with a few simple adjustements would
really make my blog stand out. Please let me know where you got your theme.
Thanks a lot
جمعه 17 آذر 1396 07:32 ق.ظ
Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you
using for this website? I'm getting fed up of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at options for another platform.
I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
سوابق کاری و تحصیلی محسن مقصودی آگهی استخدام,استخدام دولتی,استخدام 93,استخدام بانک,استخدام آموزش پرورش,استخدام استانداری ها,استخدام مهندس

شیرین سو

به پایگاه تخصصی انبار خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ( پایگاه تخصصی انبار ) محفوظ است